artykuł nr 21

Zarządzenie Nr 167/13

 

Zarządzenie Nr 167/13
Wójta Gminy Imielno
z dnia 30 września 2013 roku
 
w sprawie zmian w budżecie Gminy Imielno na 2013 rok
artykuł nr 22

Zarządzenie Nr 168/13


Z A R Z Ą D Z E N I E Nr 168/13

 

 

Wójta Gminy Imielno

 

 

z dnia 01 października  2013 roku

 

w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania pn.: „Remont oświetlenia ulicznego w miejscowościach Kawęczyn, Sobowice, Opatkowice Pojałowskie i Motkowice”

 

 Na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j.. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ) zarządzam co następuje:

 

§  1

 

    Powołuję Komisję do przeprowadzenia przetargu nieograniczonego na wykonanie usługi pn.:Remont oświetlenia ulicznego w miejscowościach Kawęczyn, Sobowice, Opatkowice Pojałowskie i Motkowice”

 

§ 2

 

 

    W skład Komisji wchodzą :

 

 

1.   Majdanik Henryk - Przewodniczący

2.   Sobczyk Michał - Sekretarz

3.   Węglowski Włodzimierz - Członek

 

 

  § 3

 

 Z prac Komisja złoży stosowny protokół czynności.

                                § 4

 

 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

  

WÓJT GMINY IMIELNO

  Zygmunt Brzeziński

 

 

 

artykuł nr 23

Zarządzenie Nr 166/13

 

Zarządzenie Nr 166/13
Wójta Gminy w Imielnie
z dnia 16 września 2013 roku
w sprawie cofnięcia upoważnienia dla  specjalisty pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Imielnie Pani Iwony Błońskiej do wydawania decyzji administracyjnych
Na podstawie  art. 110 ust. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (jednolity tekst Dz. U z 2013r. poz. 182 z późn. zm.) art. 20 ust.3 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (jednolity tekst Dz. U z 2006r. Nr 139,poz. 992 z późn. zm.)  art.8b ustawy  z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (jednolity tekst Dz. U z 2012r. poz.1228) oraz art. 47 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. z 2013r. poz.594 z późn. zm.) art.101 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16 poz.93 z późn. zm.)
§ 1
Cofam upoważnienie na wniosek Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Imielnie dla  Pani Iwony Błońskiej – specjalisty pracy socjalnej do:
1)    prowadzenia postępowań oraz wydawania decyzji administracyjnych w indywidualnych sprawach z zakresu pomocy społecznej należących do właściwości gminy,
2)   prowadzenia postępowań w sprawach z zakresu świadczeń rodzinnych, w tym do wydawania decyzji administracyjnych, 
3)   podejmowania działań wobec dłużników alimentacyjnych , prowadzenia postępowań i wydawania w tych sprawach decyzji.
§ 2
Traci moc zarządzenie Nr 129/13 Wójta Gminy Imielnio z dnia 18 lutego 2013 roku w sprawie upoważnienia specjalisty pracy socjalnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Imielnie Pani Iwony Błońskiej do wydawania decyzji administracyjnych.
§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
 
Wójt Gminy
Zygmunt Brzeziński  
artykuł nr 24

Zarządzenie Nr 165/13

 

Zarządzenie Nr 165/13
Wójta Gminy Imielno
z dnia 11 września 2013 roku
 
w sprawie wprowadzenia wewnętrznej polityki antymobbingowej w Urzędzie Gminy   w Imielnie
Na podstawie art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. z 2013 r. poz.594) w związku z art. 943 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks Pracy (Dz. U. z 1998r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) zarządzam, co następuje:
§ 1
Wprowadza się w Urzędzie Gminy w Imielnie wewnętrzną politykę antymobbingową zwaną dalej „WPA” w brzmieniu ustalonym w załączniku Nr 1 do niniejszego zarządzenia i poleca się jej sumienne stosowanie.
§ 2
1.Zobowiązuje się Sekretarza Gminy do zapoznania pracowników z treścią WPA w terminie 14 dni od daty wejścia w życie zarządzenia.
2. Oświadczenie przechowywane będzie w aktach osobowych pracownika. Wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 2 do zarządzenia.
§ 3
Zobowiązuje się Sekretarza Gminy do zapoznania nowych pracowników zatrudnianych w Urzędzie Gminy w Imielnie z treścią niniejszego zarządzenia.
§ 4
Wykonanie zarządzenia powierza się Sekretarzowi Gminy.
§ 5
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
 
 Wójt Gminy
Zygmunt Brzeziński


 Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 165/13 Wójta Gminy Imielno z dnia 11 września 2013 roku
Wewnętrzna polityka antymobbingowa
w Urzędzie Gminy w Imielnie
Rozdział I: Postanowienia ogólne
§ 1
1.Wewnętrzna polityka antymobbingowa, zwana dalej WPA , ustala zasady przeciwdziałania zjawisku mobbingu w Urzędzie Gminy w Imielnie, a jej celem jest przeciwdziałanie zjawisku mobbingu.
2. Pracodawca zapoznaje z treścią WPA każdego przyjmowanego do pracy pracownika przed rozpoczęciem przez niego pracy, a pracownik potwierdza znajomość WPA swoim podpisem pod stosowanym oświadczeniem.
§ 2
Ilekroć w WPA jest mowa o:
1. Komisji Antymobbingowej – należy przez to rozumieć organ kolegialny powołany każdorazowo przez Wójta Gminy w celu rozpatrzenia skargi pracownika o mobbing.
2. Mobbingu – należy przez to rozumieć działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołów współpracowników.
3. Pracodawcy – należy przez to rozumieć Urząd Gminy w Imielnie.
4. Wójt - należy przez to rozumieć Wójta Gminy , który jest kierownikiem Urzędu,  wykonującym uprawnienia pracodawcy w stosunku do pracowników Urzędu.
5. Pracowniku - należy przez to rozumieć osobę pozostającą z pracodawcą w stosunku pracy niezależnie od podstawy jego nawiązania.
Rozdział II: Przeciwdziałanie mobbingowi
§ 3
1. Jakiekolwiek działania lub zachowania noszące znamiona mobbingu nie będą tolerowane przez pracodawcę.
2. Aby działania lub zachowania dotyczące pracownika mogły zostać uznane za mobbing muszą łącznie spełnić następujące warunki: - dotyczyć pracownika lub być skierowane przeciwko niemu, - polegać na nękaniu, zastraszaniu, oczernianiu, grożeniu itp.   - mieć charakter uporczywy, powtarzalny, długotrwały, - powodować u poszkodowanego pracownika zaniżoną ocenę przydatności zawodowej,    - powodować lub mieć na celu poniżenie lub ośmieszenie tego pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu pracowników.
§ 4
1. Każdy pracownik, który uważa, że doświadczył jakiejkolwiek formy mobbingu lub będący świadkiem zdarzeń noszących znamiona mobbingu, uprawniony jest do złożenia pisemnej skargi do Wójta.
2. Skarga na mobbing powinna określać:
1) działania, czy zachowania przełożonych lub współpracowników, które zdaniem skarżącego są mobbingiem,
2) wskazanie z imienia i nazwiska osoby lub osób, które zdaniem skarżącego są sprawcami mobbingu,
3) przytoczenie dowodów potwierdzających, że przedstawione przez skarżącego działania lub zachowania rzeczywiście mają lub miały miejsce,
4) własnoręczny podpis skarżącego i datę,
3. Skargi anonimowe nie będą rozpatrywane.
§ 5
1. Pracodawca każdorazowo w ciągu 3 dni roboczych od daty złożenia skargi powołuje Komisję Antymobbingową, zwaną dalej Komisją, której zadaniem jest obiektywne rozpatrzenie skargi, ustalanie czy skarga jest zasadna i czy wystąpiło lub występuje zjawisko mobbingu.
2. Komisja składa się co najmniej z trzech członków: 1) Sekretarza Gminy 2) Bezpośredni przełożony skarżącego pracownika 3) Pracownik wskazany przez skarżącego.
3. W skład Komisji może wchodzić również, o ile zachodzi taka potrzeba, radca prawny oraz inna osoba wskazana przez Wójta.
4. Członkiem Komisji nie może być osoba, której dotyczy skarga o mobbing, ani osoba wskazana, jako sprawca mobbingu.
5. Członkowie Komisji wybierają spośród siebie przewodniczącego.
6. Obsługę administracyjną posiedzeń Komisji zapewnia Urząd Gminy. 1) gromadzi dokumentację związaną z prowadzonym postępowaniem, 2) sporządza i przechowuje protokoły z posiedzeń Komisji.
7. Obsługę prawną Komisji sprawuje radca prawny Urzędu Gminy w Imielnie.
 
§ 6
1. Komisja rozpatruje skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu 7 dni.
2. Po wysłuchaniu wyjaśnień poszkodowanego pracownika, domniemanego sprawcy   (sprawców) mobbingu i ich świadków oraz przeprowadzeniu postępowania dowodowego Komisja podejmuje decyzję, co do zasadności rozpatrywanej skargi.
3. Decyzje Komisji zapadają zwykle większością głosów.
4. Z postępowania Komisji sporządza się protokół, który podpisują wszyscy członkowie Komisji i uczestnicy postępowania.
5. Protokół musi zawierać w szczególności:   1) opis stanu faktycznego, stwierdzonego w toku przeprowadzonego postępowania, ze wskazaniem, czy potwierdziły się zarzuty zawarte w skardze, 2) rozstrzygnięcie,  3) proponowane środki prawne wobec sprawcy lub sprawców mobbingu.
6. Postępowanie przed Komisją ma charakter poufny, z poszanowaniem praw zarówno osób wnoszących skargę, jak i sprawców mobbingu, a fakty ustalone w trakcie tego postępowania nie mogą być ujawnione publicznie.
7. Protokół z posiedzenia Komisji przekazywany jest do zapoznania stronom postępowania w terminie 3 dni od daty posiedzenia Komisji.
8. Fakt zapoznania się z protokołem Komisji strony potwierdzają własnoręcznym podpisem.
9. Protokół z posiedzenia Komisji przechowuje się w aktach osobowych pracownika, który złożył skargę o mobbing oraz aktach osobowych sprawcy lub sprawców mobbingu.
§ 7
1. W razie uznania skargi za zasadną, wobec sprawcy lub sprawców mobbingu pracodawca może zastosować środki prawne przewidziane w ustawie o pracownikach samorządowych i w kodeksie pracy.
2. W rażących przypadkach mobbingu pracodawca może rozwiązać ze sprawcą lub sprawcami stosunek pracy za wypowiedzeniem.
3. W miarę możliwości pracodawca przenosi poszkodowanego pracownika, na jego wniosek lub za jego zgodą na inne stanowisko pracy lub w inny sposób zapobiega bezpośrednim kontaktom poszkodowanego ze sprawcą mobbingu.


 
Załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr 165/13  Wójta Gminy Imielno   z dnia 11 września 2013 roku
 
 
 
O Ś W I A D C Z E N I E
 
 
Ja niżej podpisany/a ….................................................................................................................
zatrudniony/a na stanowisku …..................................................................................................
niniejszym oświadczam, że zapoznałem/am się z Wewnętrzną Polityką Antymobbingową  w Urzędzie Gminy w Imielnie stanowiącą załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr 165/13 Wójta Gminy w Imielnie z dnia 11 września 2013 roku w sprawie wprowadzenia wewnętrznej polityki antymobbingowej w Urzędzie Gminy w Imielnie.
 
 
….....................................  …………..…....................................
(miejscowość, dnia) (czytelny podpis pracownika)
 
 
 
 
artykuł nr 25

Zarządzenie Nr 164/14

 

Zarządzenie Nr 164/13
Wójta Gminy Imielno
z dnia 11 września 2013 roku
w sprawie zasad postępowania z udostępnieniem obowiązujących aktów prawnych publikowanych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim
Na podstawie art. 33 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (jednolity tekst Dz. U. z 2013 r. poz.594) zarządzam, co następuje:
§ 1
Wszystkim pracownikom Urzędu Gminy w Imielnie udostępnia się wgląd do elektronicznych Dzienników Ustaw i Monitora Polskiego wydawanych przez Prezesa Rady Ministrów poprzez stronę internetową Rządowego Centrum Legislacji lub Internetowy System Aktów Prawnych isap.sejm.gov.pl oraz program LEX.
§ 2
Dzienniki Ustaw i Monitory Polskie od 1 stycznia 2012 roku ukazują się tylko w wersji elektronicznej, z zachowaniem kolejności pozycji w danym roku kalendarzowym.
§ 3
1. Bieżące śledzenie ukazujących się aktów prawnych należy do stałych obowiązków pracowniczych.
2. Akty prawne obowiązujące na stanowiskach pracy pracownicy winni wydrukować, zapisać na swoim komputerze lub korzystać z nich bieżąco z podanej strony internetowej lub udostępnionego programu LEX.
§ 4
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
 
 Wójt Gminy
Zygmunt Brzeziński