artykuł nr 1

Zmiana Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy w Imielnie

 

Zarządzenie Nr 165/10
Wójta Gminy Imielno
z dnia 01.02.2010r
   
 
W sprawie zmiany Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Gminy Imielno.
 
 
  Na podstawie art. 33 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) zarządza się co następuje:
 
§1
W Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Gminy Imielno stanowiącym załącznik do zarządzania Nr 68/07 Wójta Gminy Imielno z dnia 30.11.2007r. zmienionym zarządzeniem Nr 123/09 Wójta Gminy Imielno z dnia 27 lutego 2009r. i zarządzeniem Nr 154/09 Wójta Gminy Imielno z dnia 17 listopada 2009r. wprowadza się następujące zmiany:
 
1.   § 1 pkt. 1 otrzymuje brzmienie:
„§ 1 pkt. 1. Regulamin określa organizację i zasady funkcjonowania Urzędu Gminy w Imielnie, a w sytuacjach szczególnych zakres zadań normuje regulamin urzędu na czas „W”.”
 
2.    w § 18 dodaje się pkt. 20 w brzmieniu:
20. sprawowanie ogólnego kierownictwa i nadzoru zadań obronnych wykonywanych przez komórki organizacyjne urzędu gminy i podległe jednostki organizacyjne.
 
3.   w § 20 dodaje się pkt. 19 w brzmieniu:
 „19. organizuje i koordynuje realizację zadań obronnych wykonywanych przez komórki organizacyjne urzędu oraz podległe jednostki organizacyjne”.
 
4.   w § 22 dodaje się pkt. od 17 – 26 w brzmieniu:
„17. prowadzenie współpracy pomiędzy referatem i samodzielnymi stanowiskami w zakresie realizowanych zadań obronnych, a w szczególności udostępnianie informacji i danych niezbędnych do opracowania dokumentów planistycznych i analitycznych”.
„18. współdziałanie z administracją publiczną, instytucjami s służbami na terenie gminy w zakresie problematyki bezpieczeństwa i spraw obronnych”.
„19. współdziałanie z przedsiębiorcami (zakładami pracy) w zakresie planowania i pozyskiwania zasobów niezbędnych do zabezpieczenia działań ratowniczych i działań antykryzysowych realizowanych na obszarze gminy”.
„20. współdziałanie w opracowaniu i aktualizacji planu operacyjnego funkcjonowania gminy w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny oraz podejmowanie przedsięwzięć planistyczno-organizacyjnych zapewniających wykonanie przydzielonych zadań”.
„21. bieżąca aktualizacja dokumentacji mającej wpływ na realizację zadań operacyjnych oraz funkcjonowanie Urzędu w warunkach kryzysu i wojny”.
„22. ochrona informacji niejawnych wynikających z planowanych i realizowanych zadań obronnych”.
„23. przygotowanie, pod względem organizacyjnym do uruchomienia systemu sprawozdawczości i informacji statystycznej na okres kryzysu i wojny, według właściwości poszczególnych wydziałów”.
„24. wykonywanie zadań ustalonych przez Wójta w rocznych i wieloletnich planach działania w zakresie obronności”.
„25. uczestniczenie w szkoleniach i ćwiczeniach obronnych”.
 
5. w § 23 dodaje się pkt. 47-49 w brzmieniu:
„47. planuje środki finansowe niezbędne na pokrycie planowanych zadań obronnych i obrony cywilnej”.
„48. nadzoruje sprawy wynikające z refundacji wydatków obronnych pokrywanych przez Wojewodę”.
„49. zapewnia gotowość do wdrożenia systemu finansowania państwa w warunkach kryzysu i w czasie wojny”.
 
6.   w § 24 dodaje się pkt. 19 w brzmieniu:
„19. Urząd Stanu Cywilnego planuje zasady realizacji zadań podczas podwyższania gotowości obrony państwa i na czas wojny w zakresie rejestracji i wydawania dokumentów USC i dowodów osobistych”.
 
7.   w § 25 dodaję się pkt. 37-44 w brzmieniu:
„37. planuje i organizuje ochronę siedziby Urzędu na czas zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa i na czas wolny”.
„38. planuje i organizuje wyposażenie stanowiska kierowania w siedzibie Urzędu”.
„39. organizuje i zapewnia funkcjonowanie zastępczych źródeł energii elektrycznej na potrzeby Urzędu”.
„40. planuje i organizuje wyposażenie zapasowego miejsca pracy Urzędu”.
„41. uwzględnia w projektach planu zagospodarowanie przestrzennego potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa”.
„42. opracowuje i aktualizuje plany zapewniające funkcjonowanie publicznych ujęć wody pitnej w warunkach specjalnych oraz przygotowanie ujęć awaryjnych, a także ich ochrony przed skażeniami i zakażeniami”.
„43. zapewnia dostawy wody pitnej dla ludności i wyznaczonych zakładów pracy przemysłu spożywczego oraz wody do urządzeń specjalnych do likwidacji skażeń i do celów przeciwpożarowych”.
„44. dokonuje bieżących analiz potencjalnych zagrożeń ludzi, mienia i środowiska, których źródłem mogą być obiekty budowlane oraz przeciwdziała tym zagrożeniom”.
 
8.   w § 26 dodaje się pkt. 39-41 w brzmieniu:
„39. opracowuje założenia dotyczące zaopatrzenia ludności w ciepło, energię elektryczną oraz paliwa gazowe w warunkach nadzwyczajnych”.
„40. podejmuje przedsięwzięcia mające na celu minimalizowanie niszczącego oddziaływania działań zbrojnych na obiekty zabytkowe, stanowiące dobra kultury dziedzictwa narodowego na terenie gminy Imielno”.
„41. inicjuje działania tworzące warunki zapobiegania nadzwyczajnym zagrożeniom środowiska oraz współdziała w tym zakresie z odpowiednimi służbami ”.
 
9. w § 27 dodaje się pkt. 22-25 w brzmieniu:
„22. opracowuje ze współdziałaniu z właścicielami hurtowni, placówek handlowych i usługowych plany funkcjonowania sieci sklepów, placówek usługowych oraz placówek zbiorowego żywienia zapewniających przetrwanie ludności w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny”.
„23. podejmuje przygotowania do wprowadzenia reglamentacji wybranego asortymentu artykułów powszechnego użytku, żywności oraz paliw”.
„24. opracowuje i aktualizuje bazę danych dotyczących źródeł zaopatrzenia w żywność i konfekcjonowaną wodę pitną na potrzeby Sił Zbrojnych RP”.
„25. realizuje przedsięwzięcia organizacyjne w celu udzielenia wsparcia logistycznego w zakresie żywności i artykułów rolno-spożywczych Siłom Zbrojnym RP oraz wojskom sojuszniczym w ramach zadań wsparcia państwa gospodarza (HNS) ”.
 
10. w § 28 dodaje się pkt. 22-23 w brzmieniu:
„22. publikuje i przekazuje zarządzenia porządkowe w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w razie wprowadzenia jednego z ustawowych stanów nadzwyczajnych”.
„23. realizuje przedsięwzięcia dotyczące rozplakatowania obwieszczeń”.
 
11. w § 29 wprowadza się następujące zmiany:
dotychczasowy pkt. 9. otrzymuje następujące brzmienie:
„Przeprowadzenie rejestracji osób, które ukończyły 18 lat na potrzeby kwalifikacji wojskowej”.
dotychczasowy pkt.10. otrzymuje następujące brzmienie:
„współdziała z Wojewodą przy prowadzeniu kwalifikacji wojskowej”
dotychczasowy pkt.11. otrzymuje następujące brzmienie:
„opracowuje projekty zarządzeń, wytycznych i decyzji Wójta Gminy w zakresie spraw dotyczących bezpieczeństwa, obronności i zarządzanie kryzysowego”.
dotychczasowy pkt.12. otrzymuje następujące brzmienie:
„prowadzi działania o charakterze informacyjno instruktażowym dla ludności w zakresie obrony cywilnej”
dotychczasowy pkt. 14. otrzymuje następujące brzmienie:
„opracowuje i aktualizuje dokumentację organizacyjno-planistyczną na potrzeby Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego”  
 
12. w § 29 dodaje się pkt. 27- 34 w brzmieniu:
„27. gromadzi, analizuje i przechowuje informację dotyczące obronności”.
„28. tworzy systemy organizacyjne i techniczne na potrzeby informowania, ostrzegania i powiadamiania o zdarzeniach i podjętych decyzjach dotyczących spraw obronnych”.
„29. organizuje i koordynuje przedsięwzięcia w zakresie:
a) zarządzania kryzysowego w gminie
b) funkcjonowania stałego dyżuru i systemu powiadamiania pracowników Urzędu
c) organizacji i funkcjonowania stanowiska kierowania Wójta Gminy
d) szkolenie obronnego kadry kierowniczej i pracowników Urzędu”
„30. współdziała w zakresie spraw wojskowych i obronnych z Wojskową Komendą Uzupełnień Kielce Bukówka”.
„31. współdziała z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego oraz właściwą w sprawach zarządzania kryzysowego komórką organizacyjną Starostwa Powiatowego”.
„32. opracowuje i aktualizuje plan reagowania kryzysowego”.
„33. opracowuje i aktualizuje plan operacyjny funkcjonowania Gminy Imielno w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny”.
„34. opracowuje i aktualizuje dokumentację obronna Urzędu w szczególności dotyczącą:
a) zakresów działania w dziedzinie obronności państwa w czasie pokoju
b) planowania operacyjnego na okres zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa   i w czasie wojny
c) regulaminu organizacyjnego Urzędu na czas wojny”.
 
13. w § 30 dodaje się pkt. 36-42 w brzmieniu:
„36. podejmuje przedsięwzięcia przygotowawcze do przekazania obiektów socjalno-bytowych oraz magazynowych na doraźne potrzeby Sił Zbrojnych oraz jednostek organizacyjnych obrony cywilnej”.
„37. dokonuje analizy potrzeb i możliwości w zakresie zaopatrywania ludności w artykuły konsumpcyjne w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, uwzględniając:
a) ewakuacje ludności (przyjęcie ludności ewakuowanej)
b) zawieszenie działalności placówek handlowych
c) dostaw dla sił zbrojnych”
„38. podejmuje przedsięwzięcia organizacyjne zapewniające utrzymanie ciągłości zaopatrzenia ludności gminy w żywność, paliwa oraz artykuły przemysłowe powszechnego użytku, w tym środki higieny”.
„39. realizuje przedsięwzięcia związane z przygotowaniem infrastruktury gminy do zachowania ciągłości produkcji rolno-hodowlanej w czasie wojny”.
„40. podejmuje przygotowania organizacyjne do wzmożonej ochrony produktów rolnych, zwierząt hodowlanych i pasz przed skażeniami i zakażeniami”.
„41. wyznacza w porozumieniu z odpowiednimi służbami, miejsca grzebowisk i utylizacji padłych zwierząt”.
 
14. w § 31 dodaje się pkt. 77-82
„77. koordynuje politykę kadrową w zakresie osady stanowisk służbowych zapewniających przygotowania oraz sprawne funkcjonowanie systemu kierowania ”.
„78. planuje i zapewnia na okres zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i na czas wojny odpowiednią obsadę kadrowa Urzędu”.
„79. prowadzi prace reklamacyjne, w tym uaktualnia liste osób reklamowanych z urzędu oraz aktualizuje weryfikuje wnioski reklamacyjne”.
„80. planuje zasady realizacji zadań podczas podwyższania gotowości obronnej państwa i na czas wojny w zakresie obowiązku meldunkowego”.
„81. zapewnia dostęp do danych zgromadzonych w Powszechnym Elektronicznym Systemie Ewidencji Ludności (PESEL) w celu planowania świadczeń osobistych i rzeczowych na potrzeby Sił Zbrojnych RP”.
„82. współdziała z Wojskowa Komendą Uzupełnień w zakresie odtwarzania ewidencji wojskowej”.
 
15. w § 32 dodaje się pkt. 24-25 w brzmieniu:
„24. opracowuje procedury mające na celu funkcjonowanie systemu informatycznego Urzędu w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny”.
„25. planuje i organizuje niezbędną ilość stacjonarnych i polowych punktów dezaktywacji i odkażania środków transportu samochodowego”.
 
 
 
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.